edycje:  2010201120122013
przejdź do ekipy organizacyjnej »

MAGDALENA ŁAZARKIEWICZ
Reżyser, scenarzysta. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Podczas studiów asystowała Andrzejowi Wajdzie przy "PANNACH Z WILKA". Po serii filmów dokumentalnych zrealizowała swój debiut fabularny, film "PRZEZ DOTYK". Obraz został obsypany nagrodami na wielu festiwalach filmowych w Polsce i za granicą m.in. na Festival International du Film de Femmes w Créteil, Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Figueira da Foz, Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku, Koszalińskich Spotkaniach Filmowych "Młodzi i Film". W 1991 roku, wspólnie z mężem, zrealizowała film "ODJAZD", który uzyskał uznanie Jury Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Następnie powstały takie obrazy jak: "BIAŁE MAŁŻEŃSTWO" i "NA KONIEC ŚWIATA". Obok filmów fabularnych i dokumentalnych Magdalena Łazarkiewicz reżyserowała także popularne seriale ("EKIPA" - realizowany wspólnie z siostrą Agnieszką Holland i siostrzenicą Kasią Adamik oraz swój autorski projekt "GŁĘBOKA WODA"). Magdalena Łazarkiewicz wystawiła również liczne spektakle teatralne m.in. w Warszawie oraz Krakowie a także przedstawienia Teatru Telewizji.

PAWEŁ ŁOZIŃSKI
Absolwent wydziału reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Reżyser, scenarzysta, producent filmów dokumentalnych. Wykładowca Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz międzynarodowych warsztatów filmu dokumentalnego "Świat od świtu do zmierzchu". Od 1991r. regularnie otrzymuje prestiżowe nagrody filmowe. Najnowszy film, "WERKA" (koprodukcja z TVP S.A.) otrzymał Nagrodę im. Macieja Szumowskiego za szczególną wrażliwość na sprawy społeczne na 54. Krakowskim Festiwalu Filmowym. Zrealizowany w 2013r. głośny dokument "OJCIEC I SYN" wyróżniony został Nagrodą Specjalną Jury na 7. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Cinema Verite" w Teheranie (2013), "Grand Prix" za Najlepszy Film Dokumentalny na 20. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Listapad" w Mińsku (2013) oraz "Nagrodą św. Jerzego" za Najlepszy Film Dokumentalny na 35. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Moskwie (2013). Wśród wcześniejszych filmów nagrodzonych na wielu międzynarodowych festiwalach, wymienić można między innymi takie produkcje, jak: "CHEMIA" (2009), "MIĘDZY DRZWIAMI" (2004), "SIOSTRY" (1999), "MIEJSCE URODZENIA" (1992). Poza nagrodami za filmy dokumentalne, także za film fabularny "KRATKA", zrealizowany w 1996r., Paweł Łoziński otrzymał między innymi nagrodę za debiut na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni (1996), Złoty medal na Festiwalu Filmów Dziecięcych w Moskwie (1997) oraz Specjalne Wyróżnienie Jury na Festiwalu Filmów Dziecięcych w Berlinie (1997).

BARBARA BIAŁOWĄS
Reżyserka i scenarzystka. Urodzona w Opolu. Ukończyła Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku Reżyseria Filmowa i Telewizyjna. Na tym samym Uniwersytecie wcześniej ukończyła filmoznawstwo. Jest również absolwentką programu "EKRAN" w Wajda School. Autorka kilku etiud krótkometrażowych ("EWKA SKACZ!", "LANDRYNECZKA"). W ramach projektu "Polska - Rosja. Nowe spojrzenie." zrealizowała w Rosji film dokumentalny "MOSKIEWSKA ŻONA". W 2009 roku jej krótki film "MOJA NOWA DROGA" wygrał Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "MŁODZI I FILM". W 2012 roku zrealizowała swój pełnometrażowy debiut filmowy "BIG LOVE" z Aleksandrą Hamkało, Antonim Pawlickim i Robertem Gonerą w rolach głównych. Film otrzymał nagrodę "Discovering Eye" na 24. Festiwalu Filmu Polskiego w Chicago. Od 2012 roku jest wykładowcą akademickim na Uniwersytecie Opolskim.

MATEUSZ GÓRNY
Operator telewizyjny. Absolwent kulturoznawstwa w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu oraz podyplomowej kryminalistyki w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa. Zawodowo związany z branżą telewizyjną. Pomysłodawca oraz producent wykonawczy magazynu "Studio Reportażu" emitowanego na antenie Telewizji WTK. Obecnie operator Telewizji POLSAT m.in. przy programach "Interwencja" oraz "Państwo w państwie". Autor niezależnych filmów nagradzanych oraz wyróżnianych na festiwalach w Polsce oraz zagranicą. Był jednym z laureatów konkursu stypendialnego "Dolina kreatywna" Telewizji Polskiej. Jego filmy krótkometrażowe były prezentowane w kanałach tematycznych TVP Kultura oraz Kino Polska.

RAFAŁ LISTOPAD
Montażysta filmowy. Absolwent PWSFTviT w Łodzi. Jest autorem montażu licznych filmów fabularnych, dokumentalnych oraz produkcji Teatru Telewizji, współpracował m.in. z Juliuszem Machulskim ("AMBASSADA"), Antonim Krauze ("CZARNY CZWARTEK. JANEK WIŚNIEWSKI PADŁ"), Julią Kolberger ("JUTRO MNIE TU NIE BĘDZIE"), Andrzejem Wajdą ("KATYŃ"), Michałem Kwiecińskim ("STATYŚCI"), Marcelem Łozińskim ("POSTE RESTANTE") i wieloma innymi. Jest członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Montażystów (PSM), członkiem Europejskiej Akademii Filmowej (EFA), ekspertem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF) oraz wykładowcą w PWSFTviT w Łodzi.

ALBERT STAWISZYŃSKI
Radca prawny. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę zawodową rozpoczynał jako dziennikarz "Pulsu Biznesu" (lata 2001-2008), współpracował także z magazynem "Forbes" w latach 2009-2010. Od 2008 roku radca prawny Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Współpracuje z instytucjami kultury, zarówno polskimi (m. in. Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Fundacja "Legalna Kultura"), jak również zagranicznymi, a także z cenionymi uczelniami wyższymi. W 2010r. był kandydatem Senatu Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi do Rady Nadzorczej Polskiego Radia S.A. Pełni funkcję arbitra Sądu Arbitrażowego Rynku Audiowizualnego (SARA) przy Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych. Członek Krajowej Rady Radców Prawnych. Wykładowca Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.


Komitet Organizacyjny

Do nadzoru nad przebiegiem prac merytoryczno-organizacyjnych związanych z realizacją Akademii, Organizatorzy powołują Komitet Organizacyjny w skład którego wchodzą:
 • Magdalena Łazarkiewicz - Opiekun Artystyczny Akademii
 • Robert Kaźmierczak - Opiekun Organizacyjny Akademii
 • Maciej Dominiak - Koordynator Artystyczny Akademii
 • Małgorzata Niestrawska-Kaźmierczak - Członek Zarządu Stowarzyszenia Jarocin XXI
 • Michał Konca - Członek Zarządu Stowarzyszenia "FILMFORUM"

Biuro Organizacyjne
 • Małgorzata Niestrawska-Kaźmierczak - Koordynator Organizacyjny
 • Maciej Dominiak - Koordynator Artystyczny
 • Marceli Zielnik - Koordynator Techniczny
 • Michał Konca - promocja, wydarzenia towarzyszące
 • Dorota Kozłowska-Woźniak - sekretariat (Warszawa)
 • Agata Patelka - sekretariat (Jarocin)
 • Agata Byrska - opieka techniczna
 • Paweł Arczewski - opieka techniczna
 • Tomasz Pyrak - opieka techniczna
 • Ewa Frączek - logistyka
 • Tomasz Punpur - logistyka© 2010-2020 Stowarzyszenie Jarocin XXIpolityka cookieswebadmin: JaMic